Warning: Undefined variable $VejyyAOPq in /home/egitimdoktoru/domains/egitimdoktoru.com.tr/public_html/wp-includes/capabilities.php on line 1

Warning: Undefined variable $eDZzxkJ in /home/egitimdoktoru/domains/egitimdoktoru.com.tr/public_html/wp-includes/global-styles-and-settings.php on line 1

Warning: Undefined variable $TfhCGz in /home/egitimdoktoru/domains/egitimdoktoru.com.tr/public_html/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-pattern-directory-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $SwbXkVGbp in /home/egitimdoktoru/domains/egitimdoktoru.com.tr/public_html/wp-includes/rest-api/fields/class-wp-rest-meta-fields.php on line 1
Hastane gibi üniversite hazırlık kursu - Eğitim Doktoru

Hastane gibi üniversite hazırlık kursu

Hastane gibi üniversite hazırlık kursu

Yenimahalle’de açılan Eğitim Doktoru adlı beşi bir yerde kurs, kafe, kütüphane tıpkı bir hastane gibi önce teşhis koyuyor, ardından reçete yazıp, tedavi uyguluyor. Eğitim Doktoru olan üniversite hazırlık kursu nerede, fiyatları ne, kurucusu kim?

Özellikle yükseköğretimde iyi bir üniversite ve bölüm kazanabilmenin yolu kaynak kitaplardan, testlerden, denemelerden, soru bankalarından ve tabi ki hazırlık kurslarından geçiyor.

Dershanelerin kapanmasının ardından üniversite hazırlık kursları açılmaya başladı. Ankara’da da hazırlık kurslarının sayıları artmaya devam ediyor. Son olarak özellikle mimari yapısı ve ismiyle dikkatleri üzerine çeken bir kurs hizmete açıldı.

Türkiye’nin eğitim doktoru olmaya aday kurs Ankara Yenimahalle’de açıldı. Adı da Eğitim Doktoru olan üniversite hazırlık kursu neredenasıl gidilirfiyatları nesahibi kimkurucusu kim sorularının cevaplarını sizler için derledik.

Eğitim doktoru, klasik öğrenmeyi kullanan dershanelerden farklı olarak öğrencilerin eksikliklerini tespit edip, bir doktor edasıyla tedavi uygulamayı vadediyor. Bu noktada önce öğrencinin seviyesi tespit ediliyor, ardından ona göre reçete hazırlanıyor.

İLK OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİP

Eğitim Doktoru Kurs Merkezi ve Kültür Yaşam Alanı kendini şöyle tanıtıyor: “Eğitim Doktoru olarak kişisel gelişim kursu, vip sınıflar, özel ders alanları, etkinlik alanları, kütüphane, sesli ve sessiz ders çalışma alanları, konferans salonu, özel toplantı salonu, her türlü kitap ve kırtasiye ihtiyaçları ile kafe imkanlarını bir arada barındıran, özel mimarı tasarımı ile hem bütün öğrencilerin hem de bütün yaş gruplarının eğitim  ve çalışma ihtiyaçlarının karşılanabileceği bir ortam hazırladık.”

 

BEŞİ BİR YERDE 

Eğitim Doktoru “beşi bir yerde” sloganıyla da dikkat çekiyor. “Beşi bir yerde”den kasıt ise kurs, kütüphane, kültür, kafe ve kitabın biraraya getirildiği iddiası.

NEDEN EĞİTİM DOKTORU?

Kursun egitimdoktoru.com.tr adlı resmi internet sitesinde, “Neden Eğitim Doktoru” sorusuna şu cevap veriliyor:

“Klasik öğrenmeyi kullanan dershanelerden farklı olarak öğrencilerimizin eksikliklerini tespit ediyor ve bir doktor edasıyla tedavi uyguluyoruz.

Öğrencilerimize kayıt öncesi 1- akademik seviye testi 2- mesleki yönelim ve yetenek testi uyguluyoruz, seviyelerine göre Acil servis, yoğun bakım, servis ve reçete uygulamaları planlıyoruz.  Öğrencimizin yapılan tetkiklerine müteakip, en iyi eğitimi alabileceği eğitim konseptlerine yönlendiriyoruz.

Acil servis: Temel bilgi ve kazanımlarının oluşturulduğu yerdir. Ders çalışma teknikleri, okuduğunu anlama ve yorumlama becerisi. Belleğini etkin kullanma yöntemleri, Matematiksel düşünme becerisi eğitimleri acilen kazandırılması gereken becerilerdir. Bu beceriler kazandırılmadan akademik eğitimlere geçilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Yoğun bakım: Özellikle eksikleri bulunan fakat standart zaman diliminde yetiştirilemeyeceği ön görülen öğrencilerimizin, faydalanması önerilen 5 kişilik eğitim aldığı sınıflardır. Burada öğrencilerimiz yoğun bir şekilde gözlem altında tutulup ders çalışma saatleri sessiz kütüphanede planlanmaktadır.

Reçete: Öğrencilerimizin deneme ve tarama sınavı sonrası yapamadığı sorularla ilgili bombardımana maruz bırakılmasıdır. Öğrencilere yalnızca yapamadığı sorular içeren kişiye özel soru bankası ya da PDF dokümanları planlanır ve çözmesi takip edilir.”

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir