Warning: Undefined variable $VejyyAOPq in /home/egitimdoktoru/domains/egitimdoktoru.com.tr/public_html/wp-includes/capabilities.php on line 1

Warning: Undefined variable $eDZzxkJ in /home/egitimdoktoru/domains/egitimdoktoru.com.tr/public_html/wp-includes/global-styles-and-settings.php on line 1

Warning: Undefined variable $TfhCGz in /home/egitimdoktoru/domains/egitimdoktoru.com.tr/public_html/wp-includes/rest-api/endpoints/class-wp-rest-pattern-directory-controller.php on line 1

Warning: Undefined variable $SwbXkVGbp in /home/egitimdoktoru/domains/egitimdoktoru.com.tr/public_html/wp-includes/rest-api/fields/class-wp-rest-meta-fields.php on line 1
Beşibiryerde - Eğitim Doktoru

Beşibiryerde

Beşibiryerde nedir?

Eğitim Doktoru, yeni nesil öğrenme anlayışını benimsemiş hem bireysel hem de sınıf ortamında yeni öğrenme modelleri geliştirmiş, sosyal ve kültürel imkânlar sağlayan, Türkiye’nin ilk ve tek KURS MERKEZİDİR.  Sıradan öğretim veren kurslar ile karıştırılmaması gerekir. Klasik öğrenme sistemi uygulayan kurslara göre çok daha fazla imkânlar sunarak çok daha verimli ve kalıcı öğrenmeyi hedeflemektedir. Eğitim Doktoru olarak 5’i 1 yerde dediğimiz bir sistem uygulamaktayız. Pekiyi bu 5’i 1 yerde sistemi nedir? 

 

Klasik öğrenmeyi kullanan dershanelerden farklı olarak öğrencilerimizin eksikliklerini tespit ediyor ve bir doktor edasıyla bu eksikliklerine tedavi ve tedaviler uyguluyoruz. Öğrencilerimize kayıt öncesi;

1-Akademik seviye testi

2-Meslekî yönelim ve yetenek testi uyguluyoruz.

Sonra seviyelerine göre ‘acil servis, yoğun bakım, servis ve reçete uygulamaları’ planlıyoruz.  Öğrencimizin yapılan tetkiklerine müteakip en iyi eğitimi alabileceği eğitim konseptlerine yönlendiriyoruz.

Acil Servis: Temel bilgi ve kazanımlarının oluşturulduğu yerdir. Burada ‘ders çalışma teknikleri, okuduğunu anlama ve yorumlama becerisi’ kazandırılmaya çalışılır. Belleğini etkin kullanma yöntemleri, matematiksel düşünme becerisi eğitimleri ise acilen kazandırılması gereken temel becerilerdir. Bu beceriler kazandırılmadan akademik eğitimlere geçilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Yoğun Bakım: Özellikle çok eksiği olan fakat standart zaman diliminde konuları ve dersleri yetiştirilemeyeceği ön görülen öğrencilerimizin faydalanması önerilen beş kişilik grupların öğretim yaptığı sınıflardır. Burada öğrencilerimiz yoğun bir şekilde gözlem altında tutulup ders çalışma saatleri sessiz kütüphanede uygulanmaktadır.

Reçete: Öğrencilerimizin deneme ve tarama sınavı sonrası yapamadığı veya anlayamadığı sorularla ilgili bombardımana maruz bırakılmasıdır. Öğrencilere yalnızca yapamadığı soruları açıklayıp izah eden, kişiye özel soru bankası veya PDF dokümanları planlı bir şekilde verilir ve çözüp çözmediği takip edilir.

Öğrencilerimizin gelişimini tamamlayıcı hedeflerine ulaşmak için piyasadaki üniversiteye hazırlık, okula yardımcı tüm kitapları aynı müfredatımıza uygun bir şekilde amacına hizmet eden bir kitap setleri ile öğrencilerimiz aldığı dersleri pekiştirmeyi ve LGS ile YKS’de karşılaşacakları soru şekillerine, yeni nesil soru tiplerine uyum sağlamalarını ve bunları başarıyla çözmelerini amaçlamaktayız.

Eğitim Doktoru, bir kurstan çok öte hem kurs hem çalışma hem de eğitim yaşam alanı merkezi olarak değerlendirilmelidir. Öğrencilerimizin kurumda geçirdikleri zamanı, kaliteli ve verimli geçirmelerini hedeflemekteyiz. Eğitim Doktoru, kendisini ve öğrencisini bir aile olarak gören ve yeni nesil öğrenme yöntem tekniklerini uygulayan bir kurumdur. Sizleri de sürekli gelişen, geliştiren ve büyüyen ailemizin arasında görmeyi temenni ederiz.

Eğitim Doktoru ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz Eğitim Danışmanlarımızdan randevu alarak Eğitim Doktoru’nu yerinde görebilir ve birçok detaylı bilgiyi yerinde değerlendirebilirsiniz. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Konusunda uzmanlaşmış, başarılı olmuş, emsalleri arasında temayüz etmiş yazarlar, bilim insanları eğitimciler vb. kişiler ile düzenli olarak haftanın belli günlerinde söyleşiler, toplantılar ve seminerler icra edilecektir. Tüm kursiyerler ve haricî katılımcıların dinleyebileceği, başarılı kişilerin hayat hikâyelerini ve başarılı olmak için ne gibi yollar izlediklerini canlı canlı görebileceği ve duyabileceği etkinlikler düzenlenecektir. Heyecan verici bu kültür buluşmaları ile öğrencilerimizin hem entelektüel hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlamak en büyük amacımız olarak hayat bulacaktır.

Sessiz kütüphanemizde, öğrencilerimizin yararlanabileceği yüzlerce kitabın içerisinde gerekirse tek başına gerekirse öğretmenlerin gözetiminde rahatsız edilmeden ders çalışma imkânını sunmaktayız. Özellikle evinde ders çalışamayan öğrencilerimiz için soru çözme, konu çalışma veya kitap okumak için çok sakin ve sessiz bir ortama ihtiyacınız varsa işte burası tam size göre!

Eğitim Doktoru’nun içerisinde bulunan kafelerimiz ile öğrencilerimizin arkadaş ortamında başka bir yere ihtiyaç duymadan, öğrendiklerini pekiştirmelerini sağlamayı amaçlamaktayız. Ayrıca derslerden geriye kalan zamanlarda sessiz bir ortamda çayını veya kahvesini yudumlarken ders çalışmasını sağlamayı da amaçlıyoruz. Bu amaçla sizler için sessiz ve sesli olmak üzere birden çok kafe alanımız ile hizmet vermekteyiz. Sesli kafe de ise öğrencilerimiz öğrendikleri konular hakkında birbirleriyle tartışabilecek, bu sayede öğrendikleri bilgileri arkadaşlarıyla birlikte pekiştirebileceklerdir.